=akce=

Kalendář akcí, které se uskuteční ve skanzenu Solvayovy lomy.

3. SRPNA 2019  Hudební překvapení

Společnost Barbora zahájila pravidelné prohlídky pro návštevníky ve skanzenu Solvayovy lomy dne 1.8.1998. Letos to tedy bude již úcyhodných 21.let. V rámci oslav tohoto výročí se bude konat ve „Stabilním lesíku“ v areálu skanzenu 2.ročník rodinného hudebního festivalu „Lomfest 2019“ , na který si Vás dovolujeme pozvat. Začátek hudební produkce je plánován na sobotu 3.8.2019 od 14.00 hodin. Vstupné je dobrovolné, budeme obcházet všechny účastníky s kloboukem. Občerstvení bude zajištěno. Vy, co to máte do skanzenu kousek, přijďte se k nám pokochat nejen hlukem strojů, ale jak doufáme, tak i dobrou muzikou. Některé z našich členů, co obvykle vídáte pouze v montérkách, budete moci spatřit na našem malém pódiu ne s montážní pákou v ruce, ale s hudebním nástrojem na krku. A to určitě stojí za návštěvu 🙂 Více podrobností, včetně programu, naleznete v přiloženém letáku.
7. ZÁŘÍ 2019  NOČNÍ PROHLÍDKY

Na začátek září připravujeme noční prohlídky, kdy si budete moct vychutnat atmosféru skanzenu zahaleného do temné roušky zářijové noci.
26. ŘÍJNA 2019  UKONČENÍ SEZÓNY 2019

V sobotu 26.10. 2019 ukončíme sezónu akcí „Zamykání výhybek“.
V tento den budou v provozu osobní vlaky jak v důlním, tak i v povrchovém provedení, po trati se budou navíc pohybovat i různé nákladní vlaky tažené našimi dieselovými lokomotivami. Dále pro vás připravujeme ukázku nakládání vozíků úzkorozchodné dráhy štěrkem a to pomocí lanového bagru.
24. a 31. PROSINCE 2019  VÁNOČNÍ A SILVESTROVSKÉ JÍZDY

Tradiční jízdy na Štědrý den a na svátek svatého Silvestra. Ať bude počasí jakékoliv, ve strojovně u kamen bude vždy dobře. Přijďte na klidnou procházku, popovídat si, popít svařák a dát si cukroví.

Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém krasu