=akce=

Kalendář akcí, které se uskuteční ve skanzenu Solvayovy lomy.


27. DUBNA 2019  SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SEZÓNY

V sobotu 27. dubna zahájíme další provozní sezónu. Přijďte se podívat, co je nového. Standardně bude v běhu mnoho strojů a zařízení, které lze během sezóny spatřit pouze v nečinnosti.
11. KVĚTNA 2019 SKANZEN S NETOPÝRY

Od 11 hodin až do odpoledne povídání o netopýrech s živými ochočenými netopýry, netopýří dílnička pro děti, netopýří poradna. Výstava fotografií o netopýrech.
8. ČERVNA 2019  XVI. ROTUJÍCÍ SETRVAČNÍKY

Již 16. setkání každoročně přiláká bezmála stovku vystavovatelů, kteří prezentují své historické stroje se setrvačníky. Jedná se zejména o stabilní motory pro pohon zařízení v průmyslu a zemědělství, dále parní stroje od modelu až po parní válec a nemohou chybět ani historické traktory a další historická kolová technika. Součástí akce bude i předvádění této techniky v chodu. Začátek akce předpokládáme po desáté hodině, záleží to samozřejmě na příjezdu vystavovatelů s technikou, a bude probíhat po celou sobotu. Poznejte krásu starých strojů!

V případě Vašeho zájmu o stánkový prodej (občerstvení, suvenýry atd.) kontaktujte prosím Společnost Barbora z.s. na e-mailové adrese spol.barbora@seznam.cz a specifikujte jaký druh zboží nebo služeb jste schopni během této akce provozovat. V případě kladného vyřízení Vašeho požadavku Vám bude zaslán oficiální formulář s potvrzením prodejního místa, kterým se prokážete při vjezdu na přístupové komunikaci. Bez tohoto potvrzení nebudete do areálu skanzenu vpuštěni! Uvnitř vlastního areálu Vám bude pořadatelem ze Společnosti Barbora z.s. určeno místo k postavení stánku. Pořadatel si plně vyhrazuje právo na určení místa vzhledem k povaze a charakteru akce. Děkujeme za pochopení.

7. ZÁŘÍ 2019  NOČNÍ PROHLÍDKY

Na začátek září připravujeme noční prohlídky, kdy si budete moct vychutnat atmosféru skanzenu zahaleného do temné roušky zářijové noci.
26. ŘÍJNA 2019  UKONČENÍ SEZÓNY 2019

V sobotu 26.10. 2019 ukončíme sezónu akcí „Zamykání výhybek“.
V tento den budou v provozu osobní vlaky jak v důlním, tak i v povrchovém provedení, po trati se budou navíc pohybovat i různé nákladní vlaky tažené našimi dieselovými lokomotivami. Dále pro vás připravujeme ukázku nakládání vozíků úzkorozchodné dráhy štěrkem a to pomocí lanového bagru.
24. a 31. PROSINCE 2019  VÁNOČNÍ A SILVESTROVSKÉ JÍZDY

Tradiční jízdy na Štědrý den a na svátek svatého Silvestra. Ať bude počasí jakékoliv, ve strojovně u kamen bude vždy dobře. Přijďte na klidnou procházku, popovídat si, popít svařák a dát si cukroví.

Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém krasu