=akce=

Kalendář všech akcí, které se letos uskuteční ve skanzenu Solvayovy lomy.

4. SRPNA 2018  100 LET OD ZAHÁJENÍ TĚŽBY, 20 LET SKANZENU

V roce 2018 to bude na rok přesně 100 let od zahájení těžby v našem lomu a zároveň 20 let provozu skanzenu. Hlavní oslavy tohoto jubilea proběhnou první srpnovou sobotu.

Skanzen byl otevřen pro veřejnost 1.8.1998 a tak to bude téměř přesně 20 let. Pro tento den jsme se rozhodli pro oslavu kupodivu ne hlukem rozličných strojů, ale hudbou. Pracovně jest celá akce nazvána „Lomfest“ 🙂 A kdo nám bude hrát ? Po odjezdu posledního pravidelného vlaku v 16.00 zahájí „Lomfest“ Slávek Janoušek s pásmem písní určených hlavně dětem.
V 17.00 vystoupí kladenská skupina ATd. s poctivým „Kročehlavským pouličním bluesrockem“
V 18.30 bude následovat skupina „Tektonika“ & „Krasová deprese“ Toto volné uskupení s více názvy je tvořeno hlavně osobami, které mají blízký vztah ke skanzenu a tato parta hraje spolu již přes 20 let, i když to občas není znát 🙂
Ve 20.00 druhé vystoupení Slávka Janouška uzavře oficiální část programu.
Po 16. hodině nebudete ochuzeni ani o jízdy lomové dráhy, vlak pojede vždy během střídání muzikantů na pódiu. Poslední jízda se bude konat po skončení celého programu, budete se tak moci projet lomem ve chvíli, kdy bude vládnout v Českém krasu tma. Samozřejmě po celý den bude v areálu k dispozici stánek s občerstvením a tak svačiny můžete nechat doma.

Prohlídky skanzenu budou probíhat po celý den standardním způsobem. Místa průvodců zaujmou „pamětníci“ z řad členů Společnosti Barbora a tak se máte na co těšít 🙂 Máme pro vás připravena i další překvapení v průběhu dne.

Těšíme se na Vaši návštěvu !

22. a 23. ZÁŘÍ 2018  SETKÁNÍ PŘÁTEL MODELOVÝCH ÚZKOROZCHODNÝCH ŽELEZNIC

Po třech letech od posledního setkání modelářů se opět sejde několik úzkých rozchodů ve skanzenu a ukáží návštěvníkům svoji krásu. V rámci výročí, které slavím, jsme pozvali i jednu velmi velkou parní krásku, která bude pouze tento víkend oslňovat svoji krásou na kolejích skanzenu.
27. ŘÍJNA 2018  UKONČENÍ SEZÓNY 2018

Slavnostní ukončení sezóny, aneb den s dráhou. Při této příležitosti bude uspořádáno několik spanilých jízd všeho, co má kola a je schopno pohybu. Stejně jako v minulých letech bude k vidění v akci i další nekolejová technika. V neděli 28.10. bude v provozu pouze vlak.

Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém krasu